ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α ΓΥΝΑΙΚΩΝ , 6η Αγωνιστική

Ματς για γερά νεύρα στο Αιγάλεω με ανατροπές μέχρις τέλους για τη Γυναικεία ομάδα του Συλλόγου μας, ΜΕΛΑΣ ο Άγιος Ελευθέριος. Μικρό προβάδισμα για τον ΦΟΑ στο 1ο ημίχρονο, μάζεψε τη διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο ο ΜΕΛΑΣ. Μικρό προβάδισμα 2-4 πόντους για τους φιλοξενούμενους μέχρι το 39 λεπτό και ανατροπή με βολές και καλάθι από την Ψωμά για τη παράταση. Εκεί η μονομαχία έδειξε ΜΕΛΑΣ ο οποίος σημείωσε μάλλον άνετα 12 πόντους και πήρε το ροζ φύλλο.

Δεκάλεπτα: 7-15, 18-23, 35-33, 48-48, 60-57.

Διαιτητές: Αναγνώστου, Γρίβα.

ΜΕΛΑΣ(Σώχος): Κοντοδιού 6, Βάκρου 4, Γιαννέλη Αθ. 10(1), Δέτση 8, Ψωμά 19, Καρακώτια, Σιδέρη Ισ. 7, Πετροπούλου 6(1), Τσαπαρίκου, Ντουρμίσι, Ντζιβανάκη.

Φιλαθλητικός(Διούνος/Ζαμπάκολας): Γκολιά Ι 15(2), Τούντα 4, Σμυρλή 2, Τσουλούφη, Αργύρη 2, Βελάνα 15, Ουκπεμπορ 10, Γκολιά Μ 7(1), Πρωτογεράκη 2.

Για άλλα αποτελέσματα πιέστε εδώ, για τη βαθμολογία πιέστε εδώ.